Vše o CERECu

Co to je CEREC?

Představte si stomatologickou ordinaci, kam přijdete a lékař, ideálně ve spolupráci s laborantem, během několika hodin zhotoví novou korunku, můstek, keramickou výplň (inlay, onlay) nebo zubní fazetu. A zatímco při běžném postupu by otiskování, zhotovení, zkoušení a odevzdání zabralo klidně i dva týdny, pomocí CERECu se to zvládne za jednu návštěvu stomatologa.

Samotné zařízení se skládá ze špičkového 3D scanneru s dokonalou přesností, kterým může lékař skenovat přímo v ústech, výkonného počítače a softwaru, díky němuž se modeluje korunka a další náhrady virtuálně v počítači a výkonné frézy, která pak náhradu vyfrézuje z keramického monobloku se skvělými funkčními vlastnostmi. Laborant ji u nás ručně dobarví a vypálí ve speciální peci, aby splňovala i přísná estetická hlediska a stomatolog vše dokončí, aby pacient mohl za několika hodin odejít s novým úsměvem.

Jak spolehlivé jsou náhrady z CERECu ve srovnání s tradičním postupem?

Naprosto srovnatelné. První systém CEREC vyvinuli vědci na univerzitě ve švýcarském Curychu už v roce 1980 a od té doby prošel celý systém velmi důkladným testováním, v němž se osvědčil, a dalším vývojem, který čím dál více zdokonaluje možnosti a posouvá hranice moderní stomatologie. Na naší klinice navíc pracujeme s nejnovějším systémem CEREC Omnicam, u něhož například odpadá pacientům poněkud nepříjemné “práškování” při skenování.

Výsledky spolupráce lékaře a laboranta jsou naprosto srovnatelné s těmi nejlepšími laboratoraními pracemi - navíc s výhodou dokonalé přesnosti díky skenování přímo v ústech.

Jak dlouho trvá zhotovení korunky?

Zhotovení náhrady (korunka, fazeta, most a další) je možné dosáhnout už v řádu několika hodin. Je přitom důležité zdůraznit, že rychlost nejde v žádném případě na úkor kvality. Fyzikální vlastnosti keramických monobloků zajišťují výbornou funkčnost náhrad.

Jak je to s estetikou náhrad z CERECu?

Estetika je pro nás zásadní - chceme, aby naši pacienti měli krásný úsměv a aby i lékaři měli na první pohled problém rozeznat, kde je vlastně náhrada. Právě proto u nás lékař velmi úzce spolupracuje s vlastní laborantkou, která vyfrézované korunky a další ještě ručně dobarvuje a dále dokončuje, aby kromě funkčních byla v splněna i ta nejpřísnější estetická kritéria.

Kolik takové korunky stojí?

Cena špičkových prací za použití systému CEREC se u nás pohybuje už na podobné úrovni jako práce zhotovené v laboratoři. Snažíme se tak vyjít našim pacientům maximálně vstříc. Ceny například za korunky začínají už na osmi tisících korun, samozřejmě se ale můžou mírně lišit například podle rozsahu. V každém případě je ale pacient dopředu seznámen kromě léčebného plánu i s plánem cenovým, aby se mohl kvalifikovaně rozhodnout.

Jak se můžu objednat?

To je velmi jednoduché. Stačí zavolat v pracovní dny na telefonní číslo + 420 273 132 183  nebo se kdykoliv objednat přes web. Rádi Vám poskytneme další informace i Vás objednáme.

Jak se objednat?

Stačí zavolat v pracovní dny mezi 8:00 až 14:00 na telefonní číslo +420 273 132 183 nebo se kdykoliv objednat přes Kontaktní formulář či na emailu info@dentplus.cz

Objednejte se

U nás jste vítáni

Moderní stomatologie se nemusíte bát!